img

تاریخچه بادام زمینی روکش دار
بادام زمینی ژاپنی ، میراثی از خانواده ناکاتانی

یکی از محبوب ترین میان وعده های مکزیک "بادام زمینی ژاپنی" است. این محصول - که از بادام زمینی با روکش ساخته شده از آرد گندم نان تست شده و سس سویا تشکیل شده است - در اصل از ژاپن نیست. در واقع توسط یوشیگی ناکاتانی ، یک مهاجر ژاپنی که در سال 1932 وارد مکزیک شد ، اختراع شد .

ادعا می شود که آجیل های کراکر یا همان روکش دار در دهه 1940 در مکزیک سرچشمه گرفته اند ، جایی که یک مهاجر ژاپنی به نام یوشیگی ناکاتانی این شیرینی مغذی را اختراع کرد و اولین بار آنها را در La Merced Market به فروش رساند. او بادام زمینی را در یک پوسته نازک و ترد ، از آرد گندم مخلوط کرده و با کمی سس سویا مخلوط کرد و به نام "بادام زمینی ژاپنی" معرفی نمود (که در جهان اسپانیایی زبان به عنوان cacahuetes japoneses یا maní japonés معروف است). تا آن زمان چنین بادام زمینی وجود نداشت.

در دهه 50 ، یوشیگی ناکاتانی به افتخار کشور مادری خود تجارت کوچک خود را به نام نیپون نام گذاری کرد. درآمد حاصل از این تجارت خانوادگی کافی بود تا شروع به استفاده از کیسه های سلفون چاپ شده با نام این شرکت کند. ناکاتانی از فرزند چهارم خود به نام الویا خواست که یک طرح کوچک را برای شناسایی این محصول ترسیم کند. و این نقاشی به آرم این شرکت تبدیل شد که به یک صنعت مشهور در مکزیکو سیتی تبدیل شد.

پوشش خمیر برای سالها به صورت دستی به بادام زمینی ها اعمال می شد.

یوشیگی ناکاتانی در 9 سپتامبر 1992 درگذشت؛ دو سال بعد اما درگذشت. اختراع بادام زمینی ژاپنی بدون شک هدیه عالی Nakatani به فرهنگ عامه مکزیک است.

امروزه برند MAKANA توسط نوه آقای ناکاتانی در مکزیک با استفاده از همان دستور اصلی با جدیدترین فن آوری مدرن تولید می شود. این مارک پیشرو بادام زمینی ژاپنی است که در فروشگاه های تمام مکزیک فروخته می شود. همان محصول با روکش ترد تر و طعم بهتر . با حضور تنقلات زیاد و مهمان از کشور های دیگر ولی همچنان بادام زمینی های ژاپنی cacahuetes japoneses مانند همیشه محبوب هستند.

طرفداران بادام زمینی ژاپنی در مکزیک معمولاً آجیل ها را با پودر فلفل قرمز و / یا آب لیموترش تازه قبل از غذا طعم دار میکنند. در حالی که برای ساخت پوشش خارجی این محصول در روش سنتی از آرد گندم استفاده می شود ، گاهی اوقات از انواع دیگر آرد مانند برنج نیز استفاده می شود. اخیراً ، توسعه دهندگان مخلوط ادویه های متنوعی را به پوشش خمیر اضافه کرده اند تا کمی تنوع به محصول بدهند.