img

خواص مغز دانه های خوراکی
بادام درختی

ميوه درخت بادام بصورت سفت می باشد که قشر خارجی آن سبز رنگ و پوشيده از کرک است که در داخل آن بادام با پوست سخت وجود دارد. در ابتدای تشکيل ميوه پوشش خارجی سبز رنگ و گوشت دار است که پوشيده از کرک است . پس از رسيدن بادام، بتدريج پوشش خارجي سبز رنگ خشک شده و پوست آن نيز سفت و سخت می شود و مغز بادام در داخل آن رشد کرده خام یا بوداده یا روکش دار استفاده می شود.

مغز بادام بيضی شکل و مسطح بوده که يکطرف آن نوک تيز است. مغز بادام در داخل پوسته نازک قهوه ای رنگی می باشد که مي توان آنرا به کمک آب گرم از آن جدا کرد که مغز بادام سفيدرنگ در داخل آن است.

مغز بادام شيرين و طعم ملايم و خوشمزه ای دارد و به صورت مغز بادام درختی خام یا بوداده یا روکش دار استفاده می شود.از کليه قسمت های درخت بادام شيرين مانند شکوفه، برگ و ميوه آن استفاده طبی می شود.بادام ملين بوده و روغن بادام ضد يبوست است.مخصوصا از روغن بادام می توان رفع يبوست كودكان استفاده کرد.بادام سينه را نرم می کند و برای رفع سرفه، ناراحتی حنجره و تنگی نفس مفيد بوده و خلط آور است.برای درمان زخم روده ها و مثانه و اسهال مفيد است.بادام بو داده مقوی معده بوده و قابض است.بادام تقويت کننده نيروی جنسی است و توليد اسپرم را زياد می کند. بادام را آسياب کرده و با عسل مخلوط کنيد برای درد کبد و سرفه مفيد است.روغن بادام خواب آور است و بيخوابی را از بين می برد.

اگر قصد خرید آجیل روکش دار با طعم های پرطرفدار را دارید با ما در ارتباط باشید:

021-55257815

طبع بادام درختی

بادام درختی دارای طبیعتی گرم و تر است که برای کودکان در حال رشد بسیار مناسب است همچنین مصرف بادام درختی خام یا بوداده یا روکش دار قدرت باروری را افزایش می‌دهد.

ارزش غذایی بادام درختی (100 گرم)

آب : 4/7 گرم
انرژي : 598 کالري
پروتئين : 18/6 گرم
روغن هاي اشباع نشده : 54/2 گرم
نشاسته : 19/5 گرم
کلسيم : 320 ميلي گرم
فسفر : 500 ميلي گرم
آهن : 4/7 ميلي گرم
پتاسيم : 770 ميلي گرم
ويتامين ب 1 : 0/25 ميلي گرم
ويتامين ب 2 : 0/9 ميلي گرم
ويتامين ب 3 : 3/5 ميلي گرم