شیوع ویروس کرونا از طریق آجیل

مصطفی احمدی رئیس اتحادیه اجیل و خشکبار با تاکید بر رعایت بهداشت آجیل از فرآوری شده و روکش دار تا فروش گفت: طبق دستورالعمل ابلاغ شده به اعضای اتحادیه آجیل و خشکبار، بایستی حتما بر روی تمام آجیل و خشکبار سلفون کشیده شود و امکان تست توسط مشتری نیز وجود ندارد.

متن کامل

تجربه‌ای متفاوت از طعم آجیل

اولویت برند ما تولید محصول با طعم‌های مختلف و شگفت‌انگیز در بسته‌بندی‌های زیبا و جالب توجه است. این تفاوت چشمگیر در طعم و ترکیب و استفاده از تکنولوژی روکش دار کردن مغز ها مدیون استفاده از مواد اولیه طبیعی با کیفیت است

متن کامل

خشکه‌بار، همنشينِ شب نشينی ايرانيان

((خشکبار)) که پیش از اینها به صورت «خشکه‌بار» تلفظ می شده است، در واقع شامل میوه یا میوه های خشک و برخی از مغزدانه ها بوده که گذشتگان برای استفاده در زمستان ها و مخصوصا در شب نشینی ها و نظایر آن استفاده می کرده اند.

متن کامل

چهار شنبه سوری

مردم ایران زمین مانند سایر ملل کهن دارای آداب و رسوم و سنتهای خاص خود می باشند یکی از آیین های نوروزی ، که بایستی آمیزه ای از چند رسم متفاوت باشد ” مراسم چهارشنبه سوری ” است که در برخی از شهرها آن را چهارشنبه آخر سال گویند.

متن کامل

نوروز

نوروز یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران باستان است که اکنون در مناطق مختلف ایران و کشورهای فارسی زبان آغاز فصل بهار را جشن می گیرند.این جشن برخلاف همه جشن‌های مختلف سالانه با شور و شوقی وصف ناپذیر همراه با جنب و جوش فراوان در میان ملتها در اولین روز بهار آغاز می‌شود.

متن کامل

شب یلدا

شب یلدا بلندترین شب سال است. یلدا به معنی تولد می‌باشد و به تولد میترا، خدای روشنایی و نماد خوبی در آیین زرتشت اشاره دارد. بنابراین در شب یلدا، تولد دوباره‌ی خورشید و روشنایی جشن گرفته می‌شود.

متن کامل

وضعیت میکروبی آجیل و خشکبار

آجیل و خشكبار از دانه و میوه‏های حاصل از درخت، درختچه و گیاهان به دست می‏آیند كه به صورت خام یا بو داده و خشك مصرف می‏شوند. از این فراورده‏ها به صورت اجزای متشكله در فراورده‏های قنادی، كیك شیرینی و بستنی و غیره استفاده می‏گردد.

متن کامل